Chtějí se na neštěstí Písnických přiživit podvodníci?

Chtějí se na neštěstí Písnických přiživit podvodníci?

Nejenže obyvatelé sídliště Písnice žijí rok ve stresu a obavách o svou střechu nad hlavou, nejenže jsou nuceni čelit zastrašování ze strany ČEZ, a.s., nyní se zdá, že se na jejich úkor ještě mohou chtít obohatit podvodníci.
Všichni nájemníci totiž našli v pátek 9. 6. 2017 ve svých schránkách obyčejný dopis, který nebyl distribuován prostřednictvím pošty a v němž jsou vyzýváni mimo jiné k zasílání plateb na jakýsi nový účet. Pod dopisem je oskenovaný podpis pana Koňaříka, prokuristy firmy CIB RENT PÍSNICE, s.r.o.
Společnost CIB se na svých stránkách prezentuje jako zkušená a důvěryhodná firma, proto je s podivem, že by nevěděla o tom, jakou formu takový dopis má mít a že by jí nebylo známo, že do data, v němž bude proveden zápis nového vlastníka v katastru nemovitostí, je stávajícím vlastníkem dosud ČEZ, a.s., a od něj by tedy dopis s instrukcemi pro nájemníky sídliště měl vzejít.
Je proto docela dobře možné, že tuto situaci chce využít někdo se záměrem vylákat z už tak vystrašených a vystresovaných důchodců, matek samoživitelek i ostatních nájemníků značné peněžní částky, o které by se tito lidé museli zpětně soudit.
 
Je příhodné, že dopis obdrželi nájemníci v pátek, protože je tak pro iniciativu Moje Písnice obtížné během víkendu získat věrohodné informace, a proto může situaci řešit až v pondělí.
Ale už teď doporučuje všem nájemníkům, aby zatím s veškerými kroky uvedenými v dopise vyčkali, než se situace vyjasní.
Pokud by někdo chtěl odeslat dopis, který byl zmiňován na poslední demonstraci, na ČEZ & Ikon, může využít vzor níže:
Advertisements

5 Comments Add yours

 1. R.V. says:

  Dobrý den,

  děkuji za ne zcela uklidňující informaci. Bude Iniciativa (nebo její právní zástupce) kontaktovat v této věci aktivně Čez, nebo CIB ? Děkuji za odpověď.

  Like

 2. Magdalena Vlková says:

  Po včerejších letácích na domech je dnes vše jasnější, nicméně jsem již včera zaslala na ČEZ a IKON dopisy, ve kterých reaguji na zvolený postup.
  M.Vlková

  Like

  1. Magdalena Vlková says:

   Text dopisu je uveřejněn pod článkem. Ve věci nájemního vztahu musí konat každý sám za sebe, protože Moje Písnice je pouze volné sdružení a nemá v těchto věcech oprávnění činit kroky za ostatní nájemníky.
   S podanou žalobou je to jiné. Tam se rozhodnutí bude týkat celého sídliště.
   M.V.

   Like

 3. M.N. says:

  Dobrý den paní Vlková,
  děkuji za Vaši informaci. Je možné zveřejnit pro ostatní odpověd na tento dopis? (Velmi dobře napsaný). Připadá mi zbytečné, aby odešlo přes 700 stejných textů na Ikon. Děkuji

  Like

 4. Magdalena Vlková says:

  Děkuji za Vaši reakci.
  Dopis jsem poslala jednak jako ochranu před potencionálními šmejdy, jednak jako výraz nesouhlasu s jednáním ČEZ, a.s., vůči dlouholetým nájemníkům bývalých podnikových bytů.
  Pokud zastáváte stejný názor, myslím, že by bylo dobré podobný dopis poslat také.
  M.V.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s