Demonstrace před ČEZem! Středa 10.5. od 16:30

Vážení nájemníci,

v posledních dnech nabraly události opět rychlý spád. Odstoupení firmy Kennial miliardáře Krúpy, při kterém byla podpořena podaná určovací žaloba, vrací hru o krok zpátky a na tahu je nyní opět společnost ČEZ.

V této vypjaté situaci, které nepomáhá ani napětí na současné politické scéně, je potřeba manažerům ČEZu připomenout, že v této kauze se jedná především o obyčejné lidi a jejich osudy.

Nejsme jen číslem ve výroční zprávě, ani předmětem obchodu v politické hře.

Přijďte podpořit naše sídliště!

Ať se manažeři ČEZu rozhodují tváří v tvář lidem, jejichž osudy tak zásadně ovlivňují!

 

Demonstrace se koná u objektů Duhová 1 a 2 na Praze 4, ve středu 10.5. od 16:30

 

Advertisements

8 Comments Add yours

 1. Radek Vrňák says:

  Tak jste dosáhli hezkého výsledku iniciativo.Pan Krůpa byl ochoten se bavit o prodeji i nájmech. Španělská firma, která je druhá v pořadí, podniká jen v tržních nájmech. Takže, až jim to ČEZ prodá, budete se možná zamýšlet nad tím, zda nebylo lepší platit tisíce za hypotéky, než za nájmy. Co čekáte od demonstrace ? Že vedení ČEZu Vám slíbí, že poruší zákon o obchodních korporacích a nebude postupovat s péčí řádného hospodáře ? A nechá se trestně stíhat ? Vaše žaloba není právní překážkou při prodeji.

  Like

  1. mojepisnice says:

   Dobrý den, soudě podle množství vybraných příspěvků na hrazení nákladů soudního řízení cítíme především jednoznačný mandát k tomuto postupu od našich spolunájemníků. Tento postup je také v souladu s tezemi, které iniciativa Moje Písnice vyhlašuje již od počátku – a sice že způsob prodeje je zvolen špatně a celá kauza je zatížena mnoha křivdami, které byly nájemníkům způsobeny. Podaná žaloba je jen ztělesněním některých těchto tezí do právní podoby. Fakt, že firma Kennial s odkazem na žalobu odstupila od soutěže (bez opory v podmínkách a tedy se ztrátou 30 mil. Kč jistiny) legitimitu našeho konání jen umocňuje.

   Od vedení ČEZu očekáváme především to, že změní svůj přezíravý postoj k nájemníkům a bude s námi jednat stejně jako jednala se všemi ostatními nájemníky v domech, které “reprivatizovala” v letech 2003 a 2008. Společnost ČEZ v těchto případech zásady péče řádného hospodáře zřejmě neporušovala, protože jsme dosud nebyli svědky trestního stíhání žádného člena vedení a naopak máme k dispozici právní materiály, které takový postup podporují. Pravděpodobně víte, že v roce 2003 i nájemníci sídliště Písnice obdrželi zcela přijatelnou závaznou nabídku k odkupu, kterou poté ale ČEZ odmítl naplnit.

   Like

 2. P.R. says:

  Dobrý den, Vy si odporujete. Zpochybňujete určovací žalobou vlastnictví bytů a současně se dovoláváte prodeje v roce 2003. Ten vlastně byl nelegální, když se domáháte soudní cestou rozhodnutí o tom, že Čez byty nevlastní.

  Like

  1. mojepisnice says:

   Dobrý den, tyto dvě věci se zcela nevylučují. Smyslem zákona, na který se odkazuje žaloba, je že byty v osobním užívání ale ve státním vlastnictví mohou nabýt pouze jejich uživatelé. Pokud je tedy nakonec skutečně nabudou, bude smysl zákona naplněn, byť “oklikou”.

   Like

 3. P.R. says:

  Tak i tady vládne cenzura. Články, které Vás viní z nepravosti mažete. Nevadí, potvrzuje mi tím reálnost mého příspěvku. Dobu cenzury si dobře pamatuji. Bolševické manýry. Chcete svým “poradenstvím” na obyčejných lidech z Písnice jen vydělat. A klidně to opět smažte.

  Like

  1. mojepisnice says:

   Dobrý den, tyto stránky slouží zejména k informovaní nájemníků o probíhajících událostech. Rádi zde zodpovíme i velmi ostré dotazy některých přispěvovatelů. Spousta věcí se tak uvede na pravou míru a čtenáři se nakonec mohou sami rozhodnout, čí argumentaci dají přednost.

   Příspěvek, který Vám byl smazán, byl celý tvořen jen osobní invektivou a neobsahoval žádný konkrétní dotaz či připomínku. Případného čtenáře tak z principu nemohl obohatit o žádné nové informace a proto nemá na těchto stránkách místo. Pokud ve svých příspěvcích budete vznášet konkrétní dotazy či připomínky, budou vždy zveřejněny a v rámci časových možností i zodpovězeny.

   K vaší zmínce o vydělávání na obyčejných lidech: Iniciativa Moje Písnice je uskupení nájemníků (důvěrníků za jednotlivé vchody), kteří týdně obětují desítky hodin svého času týdně na organizací akcí, komunikaci s médii a politiky či obcházení a informování svých sousedů ve vchodech či na infostánku. To vše zcela bez nároku na jakoukoli odměnu (pouze s nadějí na úspěch v kauze). I letáky vyvěšované na vchody tisknou na vlastní náklady. Příspěvky na soudní řízení, které jsou aktuálně vybírány jsou umisťovány do advokátní úschovy a budou použity pouze a jen na úhradu povinných soudních poplatků. Nevyčerpaný zůstatek bude transparentně vyúčtován a přispěvatelům vrácen. Právní služby advokáta JUDr. Viktora Rossmanna byly uhrazeny ve zcela symbolické výši. Nařčení z vydělávání na obyčejných lidech tak nemůže být dále od pravdy.

   Like

 4. R.V. says:

  Až bude uhrazena kupní cena ve výši 1,276 miliardy korun, podepíše Office Rent Prachatice s ČEZ kupní smlouvu, informoval dnes v tiskové zprávě mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
  Poté bude firma CIB Group zapsána do katastru nemovitostí jako nový vlastník,“ uvedl Kříž.
  Žaloba tedy na to nemá vliv ?

  Like

  1. mojepisnice says:

   Dobrý den, žaloba jako taková nemá na prodej blokační účinek (a také nemůže). Takový účinek může mít pouze předběžné opatření, které by na základě žaloby musel vydat soud. Vzhledem k tomu, že CIB Group zatím kupní cenu nezaplatila a sídliště není ve stavu převodu, není ale zatím ani co blokovat.

   Žaloba je evidována na katastru, takže kupující nemůže kupovat věc v dobré víře, že není zatížena žádným problémem.

   Připomeňme, že firma Kennial pana Krúpy také po vyhlášení soutěže vydala tiskové prohlášení, co všechno plánuje se sídlištěm dělat a jak je připravena jej koupit. Poté, co se její právníci seznámili s obsahem žaloby, se však rozhodla od koupě ustoupit (i přes propadnutí jistiny 30 miliónů Kč). Nyní tedy budeme sledovat, jak vyhodnotí žalobu právníci CIB Group, až se s ní seznámi.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s