Kennial sídliště nekoupí!

Dnes, v pátek 28. dubna vydala společnost Kennial miliardáře Krúpy do tisku prohlášení, že odstupuje ze soutěže o sídliště Písnice, přestože vyhrála s nejvyšší nabídkovou cenou. Stalo se tak v poslední den termínu, do kterého měla být složena kupní cena a který již byl jednou společností ČEZ prodloužen o 40 dní.

V tiskovém prohlášení se firma Kennial postavila za argumenty nájemníků, které vznesli v žalobě na určení vlastnictví: “Po důsledném zanalyzování vnímáme jako relevantní popis nároků a práv nájemníků k těmto bytům, existují právní vady, které nebyly součástí podmínek tendru, a prodávající za tyto vady neposkytl dostatečné záruky, ” uvedla tisková mluvčí Hanáková.

Dodala také, že se firma cítí v konfliktu zájmů vzhledem ke své aktivitě zastupování nájemníků bytů OKD a poukázala na výraznou etickou a sociální problematičnost, kterou celý prodej představuje. „A tedy z důvodu morálního a etického aspektu a úloze sociální odpovědnosti do tohoto projektu nemůžeme vstoupit.“

V uplynulých dnech ČEZ poslal nájemníkům, kteří podali žalobu, výzvu k jejímu stažení s výhružkou o budoucím vymáhání škod. Ti tak odmítli učinit, neboť podanou žalobu nevnímají jako úmysl způsobit společnosti ČEZ škodu, ale pouze jako oprávněný dotaz na soud o skutečné povaze právních vztahů, které se velmi hluboce dotýkají jich samotných i jejich sousedů. Na oprávněnost těchto pochyb poukázala jednak nezávisle zpracovaná právní analýza a nyní také společnost Kennial.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s