Vítěz soutěže nezaplatil v termínu

V pondělí 20.3. 2017, tedy den před stanoveným termínem, v němž měl vítěz ,,veřejné” soutěže uhradit kupní cenu za Sídliště Písnice, odložil ČEZ, a.s., splatnost této částky o dalších 40 dní. V původně dohodnuté době tedy platba nebyla provedena.

Dodatek č.4 k podmínkám veřejné soutěže

Tento vstřícný krok ČEZ,a.s., vůči vítězi zajímavě kontrastuje s předchozím spěchem této firmy a její neochotou prodloužit termín uzávěrky soutěže a v obyvatelích jen posiluje dojem o nedůvěryhodnosti postupu této společnosti.

Zároveň se tak ukazuje, že podanou žalobu na určení vlastnictví vzaly zúčastněné strany vážně a je pravděpodobným důvodem prodlení. Právní zástupce společnosti ČEZ,a.s. již byl v katastrální plombě vyznačen jako účastník řízení.

Advertisements

2 Comments Add yours

 1. P.V. says:

  Dobrý den, toto je naprosto hloupý komentář. Jestliže došlo ke zmrazení majetku v katastru a z toho plynoucí nenaplnění smlouvy, tak žádný investor nepošle platbu.

  Like

  1. mojepisnice says:

   Dobrý den,
   plomba evidovaná na katastru má charakter poznámky, tj. pouze informuje o probíhajícím řízení, ale nakládat s majetkem je zatím dále možné.

   Nicméně je pravdou, že probíhající řízení je patrně jedním z hlavních důvodů prodlení platby (i když nemusí být jediným) a považujeme za důležité o tom informovat. Předpokládáme, že většina lidí nemá kapacitu situaci sledovat do detailu.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s