Demonstrace na sjezdu ČSSD

V pátek 10.3. se skupina důvěrníků iniciativy Moje Písnice vypravila s transparenty na brněnské výstaviště, kde byl zahájen celorepublikový sjezd ČSSD.

Rozhodnutí uspořádat tuto akci bylo vyvoláno dlouhodobou frustrací z přístupu této důležité vládní strany k naší kauze.

  • ČSSD se předvolební veřejnosti rozhodla prezentovat jako sociálně odpovědná strana, slibující ochranu obyčejným občanům, důchodcům a sociálně slabým.
  • Je všeobecně známým faktem, že lidé spříznění s ČSSD mají velký vliv v rozhodovacích orgánech společnosti ČEZ.
  • ČSSD ještě zcela nevyčistila svůj mediální obraz ve spojitosti s kauzou OKD byty, která je s naší zcela totožná.
  • Až na vzácné výjimky se zástupci ČSSD k naši kauze stavěli velmi laxně, zejména nově zvolený předseda Sobotka, který veškeré naše dosavadní žádosti o kontakt zcela ignoroval.

Naši zástupci podávali informace všem procházejícím delegátům, kteří se rozhodli také promluvit s obyčejnými občany a projevili o tyto informace zájem. Slušných reakcí se jim dostalo asi jen v polovině případů, v několika případech byli dokonce nepřímo obviněni, že jsou za protesty placení, ač cestu do Brna absolvovali zcela za své náklady i vybranou dovolenou v zaměstnání. Jako hlavní výsledek považujeme dohodnutí schůzky s nově zvoleným místopředsedou Petrem Dolínkem, který v poslední době do médií začal projevovat podporu naší kauze (jen škoda, že síla jeho prohlášení gradovala až po vyhlášení vítěze výběrového řízení a nikoli v době, kdy o věci jednal pražský magistrát, kde je Petr Dolínek radním a náměstkem primátorky Krnáčové). Dále schůzku přislíbil také ministr pro lidská práva Jan Chvojka a dobré rady přidal i Vítězslav Jandák. Nově zvolenému předsedovi Sobotkovi jsme bohužel opět nestáli ani za pohled.

Vyzýváme tedy důrazně ČSSD, aby dostála svým předvolebním projevům a přeměnila svá velká slova také v konkrétní činy a zasadila se o pomoc obyvatelům sídliště Písnice!

Příloha : Otevřený dopis volebnímu manažerovi ČSSD Janu Birkemu

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s