Katastr vyznačil plombu na Sídliště Písnice

Na základě podané žaloby o určení vlastnického práva byla dne 9.3.2017 v katastru vyznačena plomba na parcely Sídliště Písnice. Číslo řízení na KN:  Z-10460/2017

image.png

Advertisements

5 Comments Add yours

 1. R. Vrňák says:

  Tak to se p. Václavíkovi a spol povedlo. Takže určitě má Iniciativa odpovědi
  na tyto otázky. 1) kdo bude platit dlouhý právní spor s Čez ? 2) Čez to nenechá bez odezvy a určitě zavede tržní nájem dle lokality 3) až se zjistí, že majetek je státu a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových to prodá dle odhadu, tedy tržní ceny, kdo ochrání nájemníky ? Stačilo přemýšlet dlouhodobě….. Snad tento příspěvek vydrží a nebude cenzurou smazán.

  Like

 2. mojepisnice says:

  Dobrý den,
  děkujeme za otázky.

  1) V právním sporu nás zastupuje JUDr. Rossmann (držitel ceny “Právník roku 2016”) za velmi přijatelných podmínek a jeho služby (zastupování ve všech instancích) již byly uhrazeny. Jediné další náklady, které bude třeba hradit, jsou soudní poplatky, na které je zřízena advokátní úschova a vybírají se příspěvky ve výši 500 Kč za byt. Pokud nebudou po skončení řízení vyčerpány, budou se vracet. Připravujeme článek s podrobnými informacemi.

  2) Nájmy na sídlišti již v tuto chvíli tržní jsou a odpovídají stavu nemovitostí. Pokud by nebyly, nechoval by se ČEZ jako řádný hospodář, čímž se od začátku zaklíná. Navíc, pokud by z důvodu nejasného vlastnictví soud omezil právo ČEZu s nemovitostmi volně nakládat, mohlo by naopak dojít k jejich zmražení.

  3) Není žádný důvod se domnívat, že soukromý vlastník sídliště by dobrovolně chtěl vydělat méně, než by teoreticky bylo možné. Takže zatímco u něj je jisté, že bude chtít sídliště vytěžit jak to jen maximálně jde, v případě státu taková povinnost neexistuje a naopak může přihlédnout i k ostatním (například sociálním) faktorům. Důkazem jsou privatizace bytových fondů všude po republice (většinou z majetků měst), které většinou probíhaly za daleko příznivějších podmínek pro nájemníky. Stát je navíc narozdíl od soukromníka partner, který je přístupnější vyjednávání s občany.

  V předchozích vlnách prodeje bytového fondu v letech 2003 a 2008 měl dokonce i samotný ČEZ vypracovanou právní analýzu, na základě které při prodeji zohlednil sociální otázku nájemníků a provedl prodej daleko spravedlivějším způsobem – právě s odkazem na to, že je ze 70% vlastněn státem a musí toto zohlednit. Analýzu se rozhodl v našem případě nerespektovat, nicméně i tak se ukazuje, že je takový postup právně v pořádku a pokud by byty vlastnil výlučně stát, tak ho může použít.

  Like

 3. M.N. says:

  Dobrý den, sdružení Moje Písnice by mělo ověřit, kolik nájemníků chce byty koupit a kolik ne a tuto informaci nájemníkům dát. Zajímalo by mě, kdo konkrétně zaplatil služby JUDr. Rossmannna. Děkuji za odpověď.

  Like

 4. mojepisnice says:

  Dobrý den, děkujeme za otázky.

  Otázka není, kolik nájemníků si chce byty koupit, ale spíše za jakých podmínek. Vycházíme z informací, které nám předávají důvěrníci za jednotlivé vchody (momentálně cca 30 aktivních). Podmínky, které ČEZ závazně nabídl (a následně stáhl) v roce 2003, případně znovu aplikoval v Kadani v roce 2008 jsou samozřejmě přijatelné téměř pro všechny. Úroveň, kterou lze očekávat při prodeji z čistě soukromých rukou si momentálně může dovolit 5% nájemníků.

  Platba za služby JUDr. Rossmanna byla provedena z dosud vybraných příspěvků prostřednictvím těch 12 nájemníků, kteří žalobu konkrétně podali a mají s JUDr. Rossmanem uzavřenou smlouvu o právním zastupování.

  Like

 5. M.N. says:

  Dobrý den, děkuji Vám za korektní odpověď a informaci o současném stavu.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s