Iniciativa Moje Písnice bude usilovat o zneplatnění kupních smluv ve věci prodeje sídliště Písnice

Iniciativa Moje Písnice dnes rozeslala otevřený dopis na ministra financí Andreje Babiše, předsedu vlády Bohuslava Sobotku a generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše. V dokumentu určenému především stávajícím účastníkům veřejné soutěže upozorňuje na skutečnosti, které potenciálním kupcům sídliště Písnice nemusí být známé. Zástupci iniciativy tak například píší o zjevných diskriminačních podmínkách, o předchozích závazcích společnosti ČEZ vůči obyvatelům sídliště či možných právních důsledcích jednání společnosti ČEZ.

„Můžete si být přitom jisti, že Iniciativa Moje Písnice hodlá nadále postupovat s veškerou rozhodností za účelem dosažení zneplatnění všech případných takto uzavřených smluv. Dovolujeme si Vás tedy upozornit, že by bylo značně nerozumné za stávajících podmínek ve Veřejné soutěži pokračovat, případně uzavírat se společností ČEZ jakékoliv právně závazné smlouvy, neboť každé takové právní jednání bude s vysokou pravděpodobností stiženo vadou v podobě neplatnosti,“ píší účastníkům soutěže zástupci iniciativy Moje Písnice.

Iniciativa nemohla oslovit účastníky soutěže napřímo, neboť společnost ČEZ na dnešní tiskové konferenci pro vybrané novináře nezveřejnila ani počet, ani jména uchazečů o koupi sídliště Písnice. Iniciativa proto veřejně žádá Andreje Babiše a Bohuslava Sobotku, jakožto zástupce hlavního akcionáře, a generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše, aby tuto výzvu uchazečům o koupi sídliště zprostředkovali a předešli tak případným budoucím škodám.

Otevřená výzva k opuštění veřejné soutěže

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s