Ministryně Tominová vyzvala ČEZ, aby v kauze sídliště Písnice nezohledňoval zisk na úkor sociálního hlediska

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová se oficiálně zastala nájemníků sídliště Písnice. V dopise adresovaném zástupcům iniciativy Moje Písnice píše, že vyzvala generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše k tomu, aby jím řízená společnost šla příkladem a zohlednila ve svém podnikání sociální hledisko. Veřejná soutěž na podání nabídek na sídliště Písnice vypršela již minulý pátek. K otevírání obálek s nabídkami by mělo dojít do středy tohoto týdne. Až do uzavření kupní smlouvy ale může ČEZ soutěž kdykoliv zrušit.

Ministryně Tominová v dopise adresovaném zástupcům iniciativy Moje Písnice mimo jiné píše, že byla ujištěna, že se způsobem, jaký společnost ČEZ zvolila pro prodej sídliště Písnice nesouhlasí ani ministerstvo průmyslu a obchodu. Ve vládě jsou tak již minimálně dva ministři, kteří otevřeně zpochybňují způsob privatizace celého sídliště.

„Chtěla bych apelovat na společensky odpovědný postup firmy ČEZ, a.s., a jejího vedení v případě plánovaného prodeje na sídlišti Písnice. Domnívám se, že právě firmy s převážným vlastnickým podílem státu by měly být zastánci principu, který v podnikání zohledňuje i sociální hledisko. Jednostranná orientace takové firmy na ekonomické aspekty nemůže převážit v situaci, kdy by vyšší zisk byl spojen s výrazně negativními sociálními a enviromentálními dopady. Pevně věřím, že tento princip lze uplatnit i při zachování péče řádného hospodáře,“ píše v dopise generálnímu řediteli ČEZ ministryně Tominová.

„Trváním na netransparentních a diskriminačních podmínkách veřejné soutěže obchodní vedení ČEZ nepoškozuje jen obyvatele či městskou část Praha-Libuš, ale také dobrou pověst společnosti ČEZ, a způsobuje tak škodu samotné společnosti a svým akcionářům, jimiž je i téměř ze 70 % Česká republika,“ říká Petr Novotný z advokátní kanceláře Vilímková Dudák & Partners, která zastupuje občany sdružené v iniciativě Moje Písnice.

Odpověď ministryně Tominové ve věci sídliště Písnice

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s