Exministryně spravedlnosti: Soutěž ČEZ je netransparentní

Se zcela zásadním zpochybněním veřejné soutěže společnosti ČEZ na prodej pražského sídliště Písnice přišla bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO). Během interpelace na předsedu vlády Bohuslava Sobotku ve věci privatizace sídliště Písnice řekla:
„Docházím k závěru, že není pravdou, že by šlo o transparentní veřejnou soutěž. Je tady řada možností, jak se vyhnout závazkům vyplývajících pro toho, kdo by ji vyhrál. Rozhodně bylo na místě zařadit tuto věc na pořad jednání vlády, přinejmenším jako informaci.“

Exministryně spravedlnosti tak dnes potvrdila argumenty iniciativy Moje Písnice pro zrušení veřejné soutěže. Nájemníci dlouhodobě upozorňují na skutečnost, že soutěž je diskriminující, není transparentní a tudíž je i nezákonná. Vedle toho se potvrzuje, že závazek splnění sociálního aspektu je pouze fíkovým listem pro veřejné mínění.

„Občané sídliště sdružení v iniciativě Moje Písnice včera vyzvali stávající účastníky soutěže, ať z ní odstoupí z důvodu její nezákonnosti. Lidé jsou připraveni soutěž zažalovat a domoci se tak svého práva získat byty za spravedlivou a zákonnou cenu,“ říká Petr Novotný, partner kanceláře Vilímková Dudák & Partners.

Iniciativa dnes opět oslovila premiéra i ministra financí, aby se zasadili o zrušení celé soutěže a podpořili hledání jiného řešení prodeje sídliště. Lhůta pro podávání nabídek do soutěže končí již zítra, v pátek 2. prosince v 16 hodin odpoledne.

Petr Novotný, partner Vilímková Dudák & Partners

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s