Opusťte nezákonnou soutěž, jsme připraveni ji zažalovat, vyzývá zájemce o sídliště iniciativa Moje Písnice

Iniciativa Moje Písnice i nadále pokračuje ve svém boji za zrušení veřejné soutěže společnosti ČEZ na prodej pražského sídliště Písnice. Představitelé iniciativy proto dnes podepsali dokument (viz příloha TZ), v němž shrnují argumenty, na základě kterých považují veřejnou soutěž ČEZu za protiprávní, a vyzývají stávající účastníky, aby z této nezákonné veřejné soutěže odstoupili.

„Obyvatelé sdružení v rámci iniciativy Moje Písnice jsou připraveni bojovat proti veřejné soutěži a jsou odhodláni bránit soudní cestou svá práva, na kterých byli zkráceni. Vyzýváme proto ostatní účastníky, aby z veřejné soutěže pro její nezákonnost a netransparentnost odstoupili, a následovali tak příklad skupiny CPI Property Group, která již veřejně odstoupila,“ píše se ve výzvě zástupců iniciativy Moje Písnice.

Obyvatelé si stěžují zejména na to, že jim byla odepřena možnost účastnit se veřejné soutěže na prodej bytového fondu Písnice, že podmínky ze strany ČEZ byly nastaveny zjevně diskriminačně a současně negarantují obyvatelům Písnice slibovaná sociální kritéria. Iniciativa zároveň upozorňuje, že podmínky soutěže i počínání ČEZu je v rozporu se zásadami obsaženými v Etickém kodexu ČEZ.

Výzva byla zaslána premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a ministrovi financí Andreji Babišovi. Dále také všem poslancům a poslankyním s výzvou k interpelaci předsedy vlády a ministra financí. Iniciativa Moje Písnice se dnes sejde na demonstračním shromáždění před budou ministerstva financí, a to od 17:00.

Výzva iniciativy Moje Písnice k odstoupení z veřejné soutěže

Petr Novotný, partner Vilímková Dudák & Partners

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s