ČEZ odmítl Libuš jako zájemce o odkup sídliště Písnice, soutěž by se měla zrušit

Zástupci iniciativy Moje Písnice, která sdružuje obyvatele sídliště Písnice, si dovolují reagovat na dnešní turbulentní vývoj v kauze privatizace bytového fondu společnosti ČEZ, která je majoritně vlastněná státem.

„Společnost ČEZ dnes oficiálně odmítla žádost Městské části Praha-Libuš o prodloužení veřejné soutěže na odkup pražského sídliště Písnice. ČEZ tak pouze potvrzuje, že navzdory svým proklamacím nechce v soutěži vidět ani nájemníky sídliště, ani městskou část. Připomínám, že to není pouze iniciativa Moje Písnice, ale také soukromá společnost CPI Property group a nově i Městská část Praha-Libuš, kdo vznáší závažné pochybnosti o transparentnosti celé privatizace. To jen dokazuje, jak neudržitelnou pozici dnes společnost ČEZ zastává. Je to jasný argument pro zrušení celé soutěže dřív, než budeme svědky dalšího dějství pokažené privatizace bytů OKD,“ říká Petr Novotný z advokátní kanceláře Vilímková Dudák & Partners.

Zástupci iniciativy dnes také v tomto smyslu směřovali osobní dopisy na jednotlivé ministry vlády Bohuslava Sobotky. V dopise na ministry, který naleznete v příloze, upozorňují na vážné nesrovnalosti jak v samotné soutěži, tak i v argumentaci polostátní firmy ČEZ.

Výzva obyvatel premiérovi Sobotkovi k zastavení veřejné soutěže vyhlášené společností ČEZ

Petr Novotný, advokát Vilímková Dudák & Partners

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s