Tiskové prohlášení k demonstraci obyvatel sídliště Písnice a bytového domu Bělocerkevská dne 23. listopadu 2016, 18:00 před Úřadem vlády ČR

Nájemníci pražského sídliště Písnice a bytového domu
Bělocerkevská demonstrují před Úřadem vlády ČR

Demonstrující obyvatelé sídliště Písnice a bytového domu Bělocerkevská ve vlastnictví ČEZ, a.s., požadují možnost koupit si byty stejně jako ostatní obyvatelé nájemních bytů, které ČEZ prodával v minulosti. To znamená za transparentních podmínek a za spravedlivou cenu.

Současný model prodeje sídliště není zcela evidentně nastaven tak, aby umožnil nájemníkům ale rovněž například městským částem ucházet se za spravedlivou cenu o svoje byty. Celá transakce je zaměřena výhradně na zámožné investory s velkým základním kapitálem, kteří jsou schopní a ochotní jednat rychle. O lidi a sociální stabilizaci vůbec nejde.

ČEZ sídliště prodává rychle a za co možná nejvíc. Prodává je bez ohledu na jeho stav a hrozby pro obyvatele, např. ohledně tempa zvyšování nájemného. Nutno připomenout, že výraznou skupinu obyvatel sídliště tvoří osoby starší 50 let, totiž původní nájemníci, kteří na sídlišti bydlí od jeho zbudování v polovině 80.let.

Obyvatelé jasně deklarují, že v občanské aktivitě a veřejných projevech nespokojenosti neustanou dokud jim nebude umožněn spravedlivý a transparentní odkup jejich domovů.

Za Moji Písnici
Ondřej Václavík, mluvčí iniciativy

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s