Iniciativa Moje Písnice hledá možnosti, jak se účastnit soutěže na odkup sídliště Písnice

Iniciativa Moje Písnice zastoupená advokátní kanceláří Vilímková Dudák & Partners před týdnem oslovila společnost ČEZ, konkrétně pak jejího generálního ředitele Daniela Beneše, s žádostí o osobní jednání. Cílem tohoto jednání mělo být informování vedení společnosti ČEZ o snaze obyvatel aktivně vstoupit do veřejné soutěže na odkup sídliště v pražské Písnici a požádat o odložení soutěže tak, aby bylo možné připravit nezbytnou družstevní strukturu a zajistit bankovní financování pro podání nabídky.

Odpověď společnosti ČEZ bohužel ukazuje, že energetická firma zřejmě nemá zájem na účasti obyvatel ve veřejné soutěži. Jinak si totiž nelze vysvětlit odpověď z pera ředitele úseku Nemovitosti a dopravní služby společnosti ČEZ Korporátní služby Petera Tölgyesiho, který k dalšímu jednání o případném odložení soutěže odkázal na zástupce vyhlašovatele soutěže, společnost NAXOS.

Je přitom zřejmé, že společnost NAXOS jako organizátor soutěže není oprávněna ani schopna s žádostí obyvatel naložit jinak, než ji předat společnosti ČEZ Korporátní služby, která ji pravděpodobně následně předá k rozhodnutí vlastníkovi bytového fondu, kterým je společnost ČEZ. Obáváme se, že čtrnáct dní před uzávěrkou veřejné soutěže jde o čistě účelový krok, jehož účelem je zdržování a kladení administrativních překážek obyvatelům Písnice v jejich snaze účastnit se veřejné soutěže.

Jinými slovy: ČEZ dělá vše pro to, aby se obyvatelé sídliště nemohli veřejné soutěže účastnit. A to navzdory tomu, že jak sama firma ČEZ, tak i hlavní akcionář v podobě ministerstva financí opakovaně deklarují, že účast obyvatel by uvítali.

O odpovědi ze strany společnosti ČEZ proto iniciativa informovala i ministra financí Andreje Babiše, který reprezentuje největšího akcionáře, tedy stát. Ani Andrej Babiš ovšem doposud neodpověděl na týden starý osobní dopis iniciativy s žádostí o podporu odložení soutěže.
Iniciativa Moje Písnice pokračuje ve svém úsilí o účast v soutěži a v pondělí bude jednat se společností NAXOS. Iniciativa v současné chvíli hledá technické řešení, jak se soutěže účastnit a jak zaplatit částku 5 milionů korun pro získání neveřejných informací o soutěži.

V současné chvíli je zřejmé, že podání nabídky do 2. prosince 2016, kdy uplyne termín pro podání nabídek, je pro obyvatele sídliště Písnice nereálné. Od pondělního jednání se společností NAXOS očekáváme informaci o možnostech odložení soutěže tak, aby se obyvatelé sídliště Písnice mohli zúčastnit soutěže a mohli podat legitimní nabídku.

Je smutnou realitou, že ačkoliv se iniciativa pokusila již v minulém týdnu získat informační memorandum o veřejné soutěži vyhlášené společností ČEZ, dosud jí to nebylo umožněno.
V příloze tiskové zprávy naleznete plné znění odpovědi společnosti ČEZ.

Odpověď na dopis ČEZ – Tolgyesi

Mgr. Petr Novotný, partner Vilímková Dudák & Partners

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s