Prodlužte prodej sídliště Písnice do května, žádá iniciativa Moje Písnice ministra Babiše

Iniciativa Moje Písnice vyzvala dopisem ministra financí Andreje Babiše, aby podpořil myšlenku účasti nájemníků ve veřejné soutěži na prodej pražského sídliště Písnice. Cílem by mělo být prodloužení termínu pro podávání nabídek ve veřejné soutěži tak, aby se jej mohli účastnit i nájemníci bytů. Společnost ČEZ, v níž je hlavním akcionářem stát, se sídliště hodlá zbavit formou prodeje.

„Nájemníci bytů by se veřejné soutěže chtěli zúčastnit, ale stávající podmínky jejich účast spíše neumožňují. Nyní je potřeba vytvořit družstevní, nebo jinou vhodnou strukturu, zajistit financování pro podání nabídky a připravit smluvní dokumentaci. Za tímto účelem jsme již zahájili jednání s bankou, která odhaduje časový rámec takovéto transakce na čtyři až pět měsíců. Naším zájmem je, aby byla veřejná soutěž zákonná a transparentní,“ píše v dopise pro ministra financí Petr Novotný z advokátní kanceláře Vilímková Dudák & Partners.

Zástupci iniciativy Moje Písnice žádají ministra financí Andreje Babiše o podporu jejich žádosti na prodloužení lhůty pro podávání nabídek do 31. května 2017. Oficiální žádost o prodloužení lhůty bude v nejbližších dnech odeslána i společnosti ČEZ.

„Byli jsme opakovaně vyzýváni, ať se veřejné soutěže jako nájemníci zúčastníme. Věřím, že když se nyní pokoušíme o řešení, pan ministr Babiš nás v naší snaze podpoří. Řada z nás se na výstavbě sídliště sama osobně podílela. Je to, jako byste si postavili dům, který vám za dvacet let někdo vezme,“ říká představitelka iniciativy Moje Písnice Duchaň.

Ministra financí Andreje Babiše i předsedu vlády Bohuslava Sobotku bude v rámci dnešních interpelací v Poslanecké sněmovně žádat o stanovisko starosta Městské části Praha – Libuš a poslanec za TOP 09 Jiří Koubek.

Žádost MF o podporu při prodloužení lhůty

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s