Iniciativa Moje Písnice hledá nové možnosti, jak odkoupit byty ČEZu

Zástupci Iniciativy Moje Písnice, kteří brání zájmy nájemníků pražského sídliště Písnice a bytového domu Bělocerkevská, se rozhodli využít služeb advokátní a poradenské kanceláře Vilímková Dudák & Partners. Hlavním důvodem rozhodnutí představitelů iniciativy je snaha změnit ČEZem určený způsob prodeje bývalých podnikových bytů a nastavení veřejné soutěže tak, aby se jí současní nájemníci mohli zúčastnit. Firma se rozhodla panelové domy se stovkami bytů, včetně rozsáhlých pozemků, prodat formou veřejné soutěže za nejvyšší nabízenou cenu, a to jako jeden celek.

„K pocitu křivdy z jednání ČEZu přibývají velké obavy z toho, že naše sídliště skončí v rukou spekulantů a my budeme ze svých domovů buď vyhnáni, nebo se nám razantně zvýší nájmy. Opakovaně jsme se proto sešli s našimi poradci. Vyzvali jsme je, aby nás podpořili v našem úsilí změnit podmínky veřejné soutěže tak, abychom si byty mohli koupit. Zda to vůbec bude možné, o tom se nyní radíme,“ říká Magdalena Vlková z Iniciativy Moje Písnice.

Advokátní a poradenská kancelář Vilímková Dudák & Partners zastupuje zhruba patnáct set majitelů bytů a rodinných domů v kauze developerského projektu Zelené údolí. V minulosti pak například úspěšně zastupovala obyvatele holešovického bytového komplexu Prague Marina ve sporu s investorem.

„Lidem v Písnici chceme v první fázi pomoci s úvahou, jakým způsobem by mohli ve svém úsilí získat byty postupovat. Je tam mnoho otázek, na které hledáme odpovědi. Iniciativa Moje Písnice zatím odvedla skvělou práci v tom, že mezi obyvateli sídliště vyvolala zájem a touhu celou věc vyřešit koupí bytů. My jsme byli požádáni, abychom se pokusili najít řešení, jak odstranit překážky, které brání současným nájemníkům zúčastnit se veřejné soutěže,“ říká Petr Novotný, partner advokátní kanceláře Vilímková Dudák & Partners.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s