Otevřený dopis ministrovi financí panu Andreji Babišovi

Ing. Andrej BABIŠ
Vicepremiér Vlády ČR a ministr financí ČR

Ministerstvo financí ČR
Letenská 15
Praha 1
110 00

V Praze, 17.října 2016

RE: požadavky nájemníků prodávaných bytů na sídlišti Písnice a bytového domu Bělocerkevská 2, toho času ve vlastnictví ČEZ, a.s.

Vážený pane vicepremiére a ministře Babiši,

Opakovaně a z rozličných zdrojů se k nám dostala informace, že Vám a Vašemu úřadu není dostatečně jasné, co požadují nájemníci dotčených bytů.

Iniciativa „Moje Písnice“ prosazuje z pověření nájemníků, které zastupuje, níže uvedený scénář a považuje ho za jediné přijatelné řešení zohledňující sociální, historické i morální aspekty.

Iniciativa „Moje Písnice“ zejména volá po férovém přístupu k současným nájemníkům, kteří postupují celou dobu v dobré víře, v této situaci se neocitli vlastní vinou a cítí se diskriminování vůči ostatním občanům, kteří podobnou „privatizační“ situací také prošli. Zejména se pak dovolávají podmínek srovnatelných s jinými privatizacemi státních a bývalých podnikových/závodních bytů. Ty buď byly státem převedeny na obce a posléze privatizovány primárně a exkluzivně do rukou občanů/nájemníků, kteří v nich bydleli, nebo v případě mnoha bytů vlastněných společností ČEZ privatizovány exluzivně přímo do rukou družstev, které nájemníci založili. Všichni tito občané měli při privatizacích nastaveny podmínky, které lze v současném případě zajistit takto:

1)            Zrušení současného výběrového řízení

2)            Umožnit současným nájemníkům odkoupit byty za zbytkovou cenu

O konkrétní podobě toho, jak bude odkoupení bytů nájemníky vypadat jsou představitelé Mojí Písnice jménem nájemníků připraveni kdykoliv jednat.

S úctou

Ondřej VÁCLAVÍK
mluvčí a tajemník inciativy Moje Písnice

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s